نذر شیر علی - کوه امیرالمومنین - شهریور 92

امروز (یا همون دیروز) رفتیم قدمگاه امیرالمومنین، روی یه کوه، که نسبتا هم برای مایی که هر سال چهار بار هم کوه‌نوردی نمی‌ریم خیلی بلندِ و بالا رفتن ازش نسبتا کار سختیه!

پسر عمه بابا، بهش میگن شیرعلی، نذر داره هر سال آبگوشت می‌پزه رو این کوه. هر سال هم که همه رو دعوت می‌کنه، همه ملت کلی غر می‌زنن که این چه نذریه؟! بالا رفتن از کوه سخته و  از این حرفا!!! خوب نرین مگه زورتون کرده؟!ابرو

خلاصه من که خیلی دوست دارم. بنده خدا خودش چند بار از این کوه می‌ره بالا و پایین، همین کوهی که ما فقط یه بار بالا و پایین رفتن ازش رو به سختی انجام میدیم. 

همش هم کلی تشکر می‌کنه که "لطف کردین تشریف آوردین". بعدم برای هر کسی که نمی‌تونه یا نمی‌خواد بیاد بالای کوه آبگوشت میده که بیارن پایین.  

تازه جای خیلی قشنگیم هست. به نظرم هم فال هم تماشا. خیلی هم قشنگ‌تر از نذری دادن تو خونه و مسجدِ! هم جنبه معنوی داره هم جنبه تفریحی! خیال باطل

فک کن چه ملتی هستیم ما. طرف به خاطر نذری که آیا به چه دلیلی و با چه نیتی به دلش افتاده، باید مورد اظهار نظر اینجوری ملت قرار بگیره!!!!!!!

*: خدایا به خاطر سلامتی متشکرم. اینکه هر سال میتونم بدون هیچ مشکلی برم بالا در حالی که آدمایی که پایین کوه تو سایه درختا می شینن، تا ما بیایم کم نیستن! 

 

کوه امیرالمومنین

 

دامنه کوه از اونجایی که نشستیم

 

‌اینم درختچه زارچ که به قول اون آقاهه پسر خاله گیاه زرشکِ و از میوه کوچولوش تو راه پایین رفتن خوردیم نیشخند

/ 14 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
غریبه آشنا

به به خوشابحالتان که اینجا رفتین نذری خوردین کلن ایرانیا تنبل شدن قدیما یه هویی میپریدن تو ماشین و به سوی خارج شهر اصن بهانه مهانه لازم نبود همچین که چند نفر میتونستن دور هم جمع شن میرفتن اما حالا کلن توی همه کار تنبل شدن من همش میگم بابا این مهمونیا رو بجای خونه توی پارک بریم حالا چه خونه ما چه دیگران اما همه چپ چپ نیگام میکنن

آزاده

قبول باشه. آبگوشت نوش جون. [لبخند][لبخند]

آزاده

منم اگه بودم جز آدمایی بودم که پایین کوه موندن. آبگوشتم که دوست ندارم انگیزه بالا رفتن نداشتم/[خجالت][خنده]

ماه گل

چ نذر با حالی ! عکسات چرا باز نمیشه [نگران]

ماه گل

ولی خدایی اگه جوجه ای کبابی ...میداد بهتر از آبگوشت بود! نه؟ [نیشخند]

سارینا

آبگوشت نذری اونم سر کوه،جالبه[چشمک] آبگوشته تنگش سیرترشی و پیازم باشه فازش بیشتره[خوشمزه]

مرمر

وای چه نذرِ جالبی.قبول باشه.. چقد خوش میگذره بهتون.نه؟[لبخند] من عاشق کوه نوردیم[قلب]

بهنام منصوری

ما به درختچۀ زرشک میگیم آترا[لبخند]اطلاعات کاملی بود.منتها نگفتید این کوه کجا قراریده شده[لبخند]

رها

chera esmesh ghadmgahe amiralmomenine ?